Karancs United     Megszállás 1968     Piros rózsa     Volt egyszer két balerina     A boldog festő     Viszem magammal     Kötelesség     A szocreál képzőművészet    
2019, 52 perc
A Szanszírók kapitánya egy különleges futballedző, aki a szegénysorok grundjaiban hisz. Filmünk az edző mindennapjain keresztül egy kis térség lakóinak életébe nyújt betekintést: ahol a foci, az önfeledt játék és a közösség jelenti a boldogságot, esetleg a lehetőséget egy új élet felé…
Bolgár-lengyel-magyar-német-orosz dokumentum-szkeccsfilm, 130 perc (5x26 perc), 2018
Kreatív történelmi dokumentumfilm Csehszlovákia 1968-as megszállásáról az öt megszólló ország szemszögéből.
dokumentumfilm, 52 perc, 2018
ELF PICTURES
Barátság és szerelem a megszállás idején
dokumentumfilm, 25 perc, 2016
Stúdió 42/B Filmgyártó-és Forgalmazó Kft.
„Azt kell keresni, ami szeretnivaló. És akkor az ember lelke nyugodt”-vallják a 95 éves Kolozs-ikrek.
Az egykor világhírű balerinákat ez az életfilozófia tartotta életben, miután átélték a 20. századi történelem valamennyi borzalmát.
képzőművészeti dokumentumfilm, 52 perc, 2014
Cinemart Kft
A boldog festő azért festett, hogy örömöt szerezzen alkotásaival az embereknek mindennapi életükben - azonban 45 évesen örökre elaludt.
A dokumentumfilm a rendkívül gazdag hagyaték kiemelkedő alkotásainak világán keresztül mutat be egy sokoldalú tehetséget, egy filozofikus gondolkodót, egy szerető férjet, fiút, barátot, alkotótársat. Egy festőművészt, aki közel 3000 alkotást hagyott ránk maga után.
zenés dokumentumfilm, 52 perc, 2014
Kultúrkombinát
Költészet popritmusban.
dokumentumfilm, 9 perc, 2011
Finland, Cineboat-European Network of Young Cinema
NISIMASA
A finn hadsereg egykori tagjai rekonstruálják a kamera előtt azokat a pillanatokat, amelyek a legemlékezetesebbek voltak számukra katonaként
képzőművészeti dokumentumfilm, 52 perc, 2009
EPS Kft.
"A szocreál nem stílus. Nincsenek belső, stiláris szervező elvei. A szocreál - valamennyi művészeti irányzattól eltérően - nem egy stiláris vagy világszemléleti alakulás eredménye, hanem maga a kommunista diktatúra parancsuralmi rendszerének a művészetre vetített képe." (Dr. Bellák Gábor)
De vajon a szocreálnak vannak-e esztétikai értékei, fellelhetőek-e maradandó alkotások, vagy csak fércművek születtek? Kik voltak a művészek, akik létrehozták a műveket? Milyen motiváció vagy kényszer inspirálta őket az alkotások létrehozásakor? Kik voltak azok, akik ellenálltak a politikai nyomásnak? S vannak-e a történelemben, a művészettörténetben analógiák, amelyek összehasonlíthatóak a szocreál korával? A film ezekre a kérdésekre keresi a választ.