Dombrovszky Linda

Szakmai önéletrajz


Tanulmányok, ösztöndíjak

2020
Friss Hús szakmai zsűri Pitchforum

2019
Metropolitan Egyetem-Képalkotás, szakirány, rendezés oktatása

2018
Cinemira Gyerekfilm Fesztivál-zsűritag fikciós filmek szekciója
Ars Sacra Filmfesztivál-zsűritag

2017
Amsterdam IDFA Forum, Piros rózsa (1968 Megszállás) c. filmtervvel
Karlovy Vary Filmfesztivál, Docu Talents Program: Piros rózsa c. filmtervvel (1968 Megszállás)
Ökumenukis zsűri tagja- International Filmfestival Mannheim-Heidelberg

2012
Low Budget Film Forum (Le Femis)- filmrendező szekció
Berlinale Talent Campus-filmrendező szekció

2011
Midpoint Central European Script Center (FAMU)-filmrendező szekció
NISIMASA- European Network of Young Cinema-Cineboat workshop-filmrendező szekció

2007-2009
Színház- és Filmművészeti Egyetem, Film és TV - rendező szak, MA-képzés, film és televízió rendező diploma

2009
Centro Sperimentale di Cinematografia (Római Nemzeti Filmakadémia), Filmrendező szak - tavaszi szemeszter

2004-2007
Színház- és Filmművészeti Egyetem, Adásrendező szak, adásrendező diploma

2000- 2005
Pázmány Péter Katolikus Egyetem, Német és Kommunikáció szak - filmes szakirány, kommunikáció szakos bölcsész diploma

2004
Johannes Gutenberg Egyetem, Mainz, Németország (német irodalmi tanulmányok, tavaszi szemeszter)

1998-1999
Szellemkép Szabadiskola filmes szakiránya, 2 szemeszter

1994-1998
Városmajori Gimnázium, érettségi média- és mozgóképkultúra tárgyból

Rendezői munkák

Televíziós filmek

Pilátus

(televíziós film, 2019, 74 perc)
Szabó Magda regényadaptációja

Milánó Filmdíj: Legjobb film, legjobb rendező, legjobb operatőr, legjobb női főszereplő, legjobb vágó díja
South East European Filmfestival: Legjobb operatőr díja
Porto Femme International Filmfestival: Legjobb női főszereplő
Hét Domb Filmfesztivál: Legjobb nagyjátékfilm

Fesztiválok:
Golden Globe-Foreign Language Film series 2021
SeeFest South East European Film Festival, USA, LA, 2020
44th SAO PAULO INTERNATIONAL FILM FESTIVAL, Sao Paulo, Brazil, 2020
Dallas Independent Film Festival, USA, 2020 (nominated for best feature)
17th Indianapolis Film Festival, USA, 2020
Cinelibri International Film Festival, Sofia, Bulgaria, 2020
Satisfied Eye International Film Festival, UK, 2020 (nominated for Jury Prize and Award for best actress)
Twin Tears International Film Festival, New York, USA, 2020
Hague Global Cinema Festival, 2020
AIFF Arlington Film Festival, Massachusetts, USA, 2020
Findecoin Independent International FiImfestival,Venezuela, 2020
Bayamón International Film Festival, Puerto Rico, 2020
Alexandre Trauner Filmfesztivál, Szolnok, 2020
Santa Cruz International Filmfestival, Argentina, 2020
6th SIERRA INT'L FILM WEEKEND, Bolivia 2020
Dona I Cinema/Woman and Film Festival International, Valencia, 2021

Don Juan kopaszodik

(televíziós film, 2019, 75 perc)
Herczeg Ferenc novelláinak adaptációja

Versenyben:
Tiburon International Filmfestival, 2020
White Nights Filmfestival, St Petersbourg, 2020

Kisjátékfilmek

Újjászületés

(kisjátékfilm, 2019, 12 perc)

Versenyben:
14. River Film Festival, Padua, Italy, 2020

A kockaember

(kisjátékfilm, 2017, 18 perc)

Díjak:

Kinofilm-Manchester International Short Film Festval, UK, 2018

Elismerő oklevél, Legjobb rendező

25th Muestra Internacional de Cine de Palencia, Spain, 2018

Legjobb ifjúsági filmnek járó díj

Malatesta Short Film Festival, Cesena, Italy, 2018

Legjobb kisjátékfilm

All Shorts Irvington Film Festival, New York, 2017

legjobb rendező, legjobb operatőr, legjobb forgatókönyv, legjobb férfi színész díja

19. BUNTER HUND – Internationales Kurzfilmfest München, 2018

Közönségdíj

SHORT to the Point, Romania, 2018

Zsűri különdíja

Artfools International Film Festival @ Larissa, Greece, 2018

Közönségdíj 3. díj

South Film and Arts Academy Festival, Chile, 2018

Kovács Zsolt különdíj legjobb színész
Donkó László különdíj legjobb jelmeztervező
Nyitrai Anna legjobb díszlettervező díja

North Carolina Film Award, 2017

Zsűri különdíja

Chambal International Film Festival, Rajasthan, India, 2018

Legjobb hang díja

Global India International Film Festival, Pune, India, 2018

Legjobb vágó díja

Falcon international Film Festival, London, UK, 2018

Kritikusok díja

Clujshorts International Short Film Festival, Romania

Legjobb operatőr

Firenze Filmcorti Festival

Legjobb kisjátékfilm díja

River International Film Festival, Padova, Italy, 2018,

Legjobb kisjátékfilm

React Short Film Fest, Catanzaro, Italy, 2018,

Legjobb jelmez díja

Kinofilm-Manchester International Short Film Festval, UK, 2018

Különdíj

3rd Shorts: International Independent Short Film Festival, Slovenj Gradec, Slovenia, 2018


Pickurflick Indie Film Festival, Gurgaon, India, 2018

Zsűri különdíja

Blissfest333 International Film Festival, Denver, Colorado, USA, 2018

Legjobb nemzetközi film, Legjobb díszlettervező díja

Paleochora Lost World Film Festival, Kréta

Legjobb kisjátékfilm

IndieFlicks Film Festival

Legjobb rendező, legjobb kisjátékfilm

Lost World Film Festival, 2019

Legjobb nemzetközi kisjátékfilm

Girogirocorto Filmfestival, 2019

Közönségdíj




Magyarországon

Los Angeles-i Magyar Filmhét

Legjobb kisjátékfilm

Busho Nemzetközi Filmfesztivál, 2018

Sopron város különdíja

Mediawave Nemzetközi Filmfesztivál, 2019

Legjobb kisjátékfilm megosztott fődíj

Hétdomb Filmfesztivál, 2018

2. díj kisjátékfilm

V.Savaria Film Festival

Fődíj

Malter Filmfesztivál

3. díj, Közönségdíj

Bánkitó Fesztivál

3. díj



Versenyben:

• Interfilm Short Film Festival, Berlin, German, 2018 (Oscar-qualifying film festival)
• Heartland’s Indy Shorts International Film Festival, Indiana, USA, 2018 (Oscar-qualifying film festival)
• 8th Norwich Film Festival (British Independent Film Awards-qualifying festival), England, 2018
• 24th International Short Film Week Regensburg, 2018
• 18th MIFF-Milan International Film Festival, Milano, Italy, 2018-nominated for best shortfilm
• International Short Film Festival of Cyprus, 2018 @European Film Award-quilifying film festival
• Izmir International Film Festival, Turkey, 2018
• Catacumba International Film Festival, Godella, Valencia, Spain, 2018
• Crossing the screen Film Festival, Eastbourne, UK, 2018
• Lublin International Film Festival, Lublin, Poland, 2018
• Arlington International Film Festival, Massachusetts, USA
• Bolton Film Festival, Manchester, UK, 2018
• 15th DC Short Film Festival, Washington, USA, 2018
• 42th Open Air Filmfest Weiterstadt, Germany, 2018
• 3rd Still Voices Sh ort Film Festival, Longford, Ireland, 2018
• 5th Sanford Film Festival, Sanford, USA
• 2nd Filmplaya Film Festival, Los Angeles, USA , 2018
• HollyShorts Monthly Screening, Hollywood, USA, 2018
• 9th One country one film International Film Festival, Issoire and Apchat, France, 2018
• Big Sur International Short Film Screening Series, Big Sur, California, USA, 2018
• Indie Street Film Festival, Red Bank, New Jersey, USA, 2018
• Filmzeitkaufbeuren, Irsee, Germany, 2018
• Visioni Corte International Shortfilm Festival, Miturno, Italy, 2018
• Kraljevski Filmski Festival, Kraljevo, Serbia, 2018
• 4th Montevideo World Film Festival, Montevideo, Uruguay, 2018
• Kleinkaap Short Film Festival, South Africa, 2018
• 3rd Buzz CEE International Film Festival, Buzau, Romania, 2018
• 3rd DOC Sunback Film Festival, Kansas, USA, 2018
• Buddha International Film Festival, Pune, India, 2018
• Literary Festival of Sardinia, Italy, 2018
• Lyons International Film Festival, Colorado, USA, 2018
• Lanus International Film Festival, Buenos Aires, Argentina, 2018
• Skepto International Film Festival, Cagliari, Italy, 2018
• DaKino International Film Festival, Bucharest, Romania, 2018
• FINDECOIN - International Short Film Independent Festival, Venezuela, 2018
• 41st Grenzland Filmtage, Selb, Germany
• 5th Sudan Independent Film Festival (SIFF) 2018, Khartoum
• 13th THE MYRTLE BEACH INT'L FILM FESTIVAL, South Carolina, 2018
• Crossroads Film Festival Jackson, Mississipi, USA, 2018
• 2nd JAIPUR FILM WORLD, Jaipur, India
• Sarajevo Winter Festival, Bosnia and Herzegovina, 2018
• Santa Cruz International Film Festival, Santa Cruz, Argentina
• 19th INT'L SHORT FILM FESTIVAL - CORTI DA SOGNI - ANTONIO RICCI , Ravenna, Italy
• Cardiff Mini Film Festival, Cardiff, United Kingdom
• Brazilian International Labour Film Festival / Mostra CineTrabalho Marília, Brazil
• PORTO FEMME International Film Festival, Portugal
• 17th Euganea Film Festival, Padova, Italy
• Colortape International Film Festival, Brisbane, Australia, 2018
• Indie Stree Film Festival, New Jersey, USA ,2018
• Nassau Film Festival, Princeton, New Jersey, USA
• 1st Blue Danube Film Festival, 2018
• Four Seasons Film Festival, London, 2018
• Chhatrapati Shivaji International Film Festival, India, 2017
• Hollywood North Film Festival, Kanada, 2017
• Wag Film Festival, 2017
• Girogirocorto Film Festival, Róma, 2019

Magyarországon:

• Magyar Filmdíj, 2018 – jelölve legjobb rendező kisjátékfilm kategóriában
• Friss Hús Rövidfilm Fesztivál, 2017
• Zsigmond Vilmos Nemzetközi Filmfesztivál, Szeged, 2018
• Faludi Ferenc Akadémia Nemzetközi Filmfesztivál, 2019




Hetvenes

(kisjátékfilm, 2014, 28 perc)

díjak:
Lagow Nemzetközi Filmfesztivál, 2015, Ezüst Fürt Díj
Azerbajdzsáni Filmfesztivál, 2015, különdíj
Death Crew Film Fesztivál-fődíj, 2015,
Aranyszem Fesztivál díja dramatizált dokumentumfilm kategóriában, 2014;

versenyben:
On Vous Ment! Festival, Lyon 2016
Long week of shortfilm-Shanghai, 2015
Magyar Filmhét, 2014
Friss Hús Nemzetközi Rövidfilmfesztivál, 2014

Panoráma:
Este Film Festival, 2016
Uppsala EFA Film Festival-Fantastiks Films, 2015
Febiofest-Panoráma, 2015
BuSho Film Festival-Panoráma, 2015

Harmadnapon

(kisjátékfilm, 2013, 26 perc)

versenyben:
Drama International EFA Short Film Fest,
Alter-Native Film Festival 2013,
Best of Daazo Friss Hús-2013,
Ars Sacra Fesztivál, 2014)br>

Nulladik találkozás

(kisjátékfilm, 2010, 7 perc):
Magyar Filmszemle, kiemelt információs blokk

Csavargó

(kisjátékfilm, 2009, 12 perc)

díj:
Aranyszem Fesztivál díja kisjátékfilm kategóriában, 2009;
versenyben:
40. Magyar Filmszemle,
Pantheon Experimental Filmfestival-Cyprus, 2009,
International Film Festival Etidua and Anima-Krakkó, 2009,
Next Reel Filmfestival-New York Tisch School, Singapore, 2010,
International Film Festival Zoom Zblizenia, 2010,
Images Film Festival 2010-Toronto)

Rekonstrukció

(kísérleti táncfilm, társrendező: Lakos Nóra, 2008, 7 perc, Zitkovszky Béla Táncz c. filmjének emlékére; Uránia, Cinefest)

Hűtlenek

(kisjátékfilm, 2008, 7 perc)

Az elsőszülött

(kisjátékfilm, 2007; 21 perc )

díjak:
Faludi Ferenc Akadémia-Centro Sperimentale di Cinematografia filmegyetemi hallgatóknak járó díja
Aktív Szemeszter c. folyóirat különdíja

Határvidék

(kisjátékfilm, 2006, 12 perc)

versenyben:
Magyar Filmszemle, Mediawave

Dokumentumfilmek

Karancs United - A Szanszíró kapitánya

dokumentumfilm, 2019, 52 perc

Cégér Filmfesztivál: Fődíj-településszociológia kategória


Megszállás - Piros rózsa

Bolgár-lengyel-magyar-német-orosz dokumentum-szkeccsfilm, 130 perc (5x26 perc), 2018

versenyben:
Mittel Punkt Europa Filmfestival, Munchen, 2018
Triest Nemzetközi Filmfesztivál, 2019
Szófiai Nemzetközi Filmfesztivál, Bulgária, 2018
GoEast Nemzetközi Filmfesztivál, Németország, 2018
Docs against Gravity, Lengyelország, 2018
Let’s Cee Filmfesztivál, Ausztria, 2018
Innsbruck Nemzetközi Filmfesztivál, Ausztria, 2018
Titanic Nemzetközi Filmfesztivál, 2018
KineDok Karlovy Vary Nemzetközi Filmfesztivál, 2018
Flickers Rhode Island Nemzetközi Filmfesztivál, 2018
Sarajevo Filmfesztivál (versenyen kívül)
Eastern Neighbours Filmfesztivál-The Hauge
Verzió Nemzetközi Filmfesztivál, 2019
Free Zone Filmfesztivál, Belgrád, 2018
East by Southwest, Koppenhága
Bogota Shorts Filmfesztivál, 2018
Mittel Punkt Europa Filmfestival, Munchen, 2018

Piros rózsa

(kreatív dokumentumfilm, 52 perc, 2018)

Volt egyszer két balerina

(dokumentumfilm, 2016, 25 perc)

díjak:
33rd Interfilm-International Short Film Festival Berlin, 2017, legjobb dokumentumfilm-közönségdíj, 2017
GoDebut European Film Festival, 2017, legjobb rövid dokumentumfilm díja
Malter Filmfesztivál, 2017, közönségdíj és 2. díj

versenyben:
Brussels International Short Film Festival, 2017
Sao Paolo International Short Film Festival, 2016
Budapest International Short Film Festival, 2016
Verzió Emberi Jogi Dokumentumfilm Fesztivál, 2016
Jihlava Filmfestival - East Silver Market, 2017

A boldog festő

(képzőművészeti dokumentumfilm, 2014, 52 perc)

Nemzetközi Képzőművészeti Filmfesztivál, Szolnok, 2016

Viszem magammal - A Rájátszás-film

(zenés dokumentumfilm, 2014, 50 perc)

Halak megmentése

(ismeretterjesztő kisfilm, 2014, 26 perc)

Kötelesség

(Duty, kreatív dokumentumfilm, 2011, 9 perc)

  • Versenyben:
  • Finland,Cineboat-European Network of Young Cinema
  • Panoráma:
  • Cannes, Critic’s Week/Kritikusok Hete
  • Munich Short Film Fest, Lago Film Fest
  • FEST International Short Film Festival-Portugal, Avvantura Festival Filmforum Zadar,
  • Encounters Animation and Short Film Festival-Bristol,
  • East Silver Market – Jihlava Documentary FF, Korea, DMZ DOCS: Destination North,
  • New Directors New Film Festival-Espinho, Portugal, 2016


A szocreál képzőművészet

(ismeretterjesztő-dokumentumfilm, 2008, 52 perc)

II. János Pál boldoggá avatása-zarándokszemmel

(dokumentumfilm, 2011, 15 perc, MTV - Átjáró c. műsora)

Sorsfordítók

(dokumentumfilm, 2010, 15 perc, MTV - Átjáró c. műsora)

Születésnapra

(portréfilm, 2008, 14 perc - Lossonczy Tamás festőművész 105. születésnapjára)

Társadalmi célú hirdetések, image filmek, reklámok

Free horse style

(image-film, 2017, 60 s)

Meglepetés

(TCR, 2010, 30 s)

Hangolódás

(filmetűd, 2010, 90 s)

  • Díjak:
  • Hello itt vagyunk települési imagefilm-verseny: 2. díj és operatőri különdíj
  • Nisimasa - Polyglot pályázatának nyertese


Kartell

(TCR, Gazdasági Versenyhivatal, 2011, 2p)

A dizőz halála, Az utolsó csepp, A Brown-ügy

(image filmek a Gyilkosság a vacsorán c. performance-okhoz, 2011-2012)

Medcare

(image film, 2011)

Egyéb rendezői munkák

Mintaapák (televíziós sorozat)

Tóth János (televíziós sorozat), 2018

Oltári csajok (televziós sorozat), 2017

Veled is megtörténhet, Családi titkok, Magánnyomozók, Zsaruk (doku-reality sorozat, TV2, 45 perc),

Pannon express (turisztikai magazinműsor, Duna TV, 25 perc), 2012

Légy jó mindhalálig c. musical háttérvetítése (Hevesi Sándor Színház, Zalaegerszeg, 90 perc) 2011

Forgatókönyvek

Újjászületés

(kisjátékfilm, 2019)

A mediátor

(kisjátékfilm, 2010)

kiválasztott projekt: Midpoint Central European Script Center 2011, Low Budget Film Forum, 2012)

Harmadnapon

(kisjátékfilm, 2010)

Mediawave Fesztivál „Defekt” című szkeccsfilm forgatókönyv-pályázatának nyertese (Naplemente munkacímmel)

Szubjektív

(TCR, 2009)

Natura2000 c. társadalmi célú hirdetés forgatókönyvíró-pályázatának nyertese

Nulladik találkozás

(kisjátékfilm, 2008, társ-forgatókönyvíró: Mádl Miklós)

Az elsőszülött

(kisjátékfilm, 2007, társ-forgatókönyvíró: Mádl Miklós)

Határvidék

(kisjátékfilm, 2006, társ-forgatókönyvíró: Soós Anna, Sánta Ferenc: Fegyveresek c. novellája nyomán)



Szerkesztői munkák

Asszonyok lázadása c. történelmi dokumentumfilm, 2016

On the spot: Kambodzsa-A vörös khmer diktatúra, Chile-Pinochet lánya, Bulgaria- Todor Zsivkov unokája 2013

Rendszerváltó Egyetem a Semmelweis Orvostudományi Egyetem rendszerváltásának története- című dokumentumfilm), 2009

Rendezőasszisztensi munkák

ELSŐ ASSZISZTENS

  • Nagyjátékfilm:
  • Szász János: A nagy füzet, 2012
  • Televíziós film:
  • Bereményi Géza: Irodalom, 2008
  • Szász Attila: A berni követ-előkészítés, 2013
  • Pozsgai Zsolt: Szabadonczok, Farkasasszony, Földindulás,
  • Gaál Ildikó: Játszó társaság-2015/16
  • Kisjátékfilm:
  • Pluhár Attila: Kiraboltak, 2011,
  • Kerékgyártó Yvonne: Pinkwater, 2010,
  • Zsemberi Zsófia: Kemény csajok, 2010,
  • Szepesi Dávid: Maccs, 2009,
  • Kis Anna: Mozaikfilm, 2009,
  • Szeiler Péter: Halotti beszéd, 2009
  • Reklámfilm:
  • MOB-olimpikonok-Filmpartners Kft, 2016
  • Nemzetközi Vöröskerezst-Hősök-Merit Film Kft, 2015, Aranyélet-trailer, HBO/Merit Film Kft, 2015,
  • elobolygonk.hu-Cross Dot Film Kft, 2015,
  • Therma care-Cluso Film, 2011, Gyermelyi tészta image film-Mythberg Films Kft, 2011,
  • Chio mini baked-Revolver Films, 2011, Erste Bank - Revolver Films, 2010,
  • Bonbonetti - Republic of Arts, 2010
  • Videoklipek:
  • LL Junior 3, 2005-2006, United, 2011


MÁSODASSZISZTENS

  • Nagyjátékfilm:
  • Sopsits Árpád: A hetedik kör, 2007, Vecsernyés János: Emelet, 2006
  • Televíziós film:
  • Strike Back 3 – Pioneer Pictures, 2013,
  • Tobias Baumann: Das Internat - RTL-A2 Media, 2012,
  • Iris 2 – Blue Danube Film, 2012
  • Kisjátékfilm:
  • Esztergályos Kriszta: Variációk, 2007
  • Reklámfilm:
  • Vilmoskörte – Stábfilm, 2010

Egyéb filmes munkák

Filmajánlók (Mária Rádió), 2016

Script (Barkácsaj c. televíziós sorozat, Deco TV), 2010-2011

Werkfilm rendező-operatőr (Valerio Mieli: Dieci inverni/Ten seasons c. olasz-orosz nagyjátékfilm), 2009

Produkciós asszisztens (Koltai Róbert: Magic boys c. angol-magyar koprodukciós játékfilm), 2009

Casting (Sopsits Árpád: A hetedik kör), 2008

Zsűritag – Faludi Ferenc Akadémia, 2015, Mannheim-Heidelberg Filmfesztivál, Ars Sacra Filmfesztivál, Cinemira Gyerekfilm Fesztivál

Diákzsűri tag - Filmdok Fesztivál, 2007, Magyar Filmszemle, nagyjátékfilm kategória, 2004

Hétrét Fesztivál rövid dokumentumfilmek, közvetítések az Őrségből, 2001-2005